Sbercoins | eMan
Sbercoins thumbnail

Sbercoins

Bankovnictví je seriózní obor. Přesto v něm zaměstnanci Sberbank mohou pracovat hravě. S přehledně zpracovanými daty, komunikačním nástrojem a dobrou motivací. Pomohla jim k tomu aplikace, díky které v nás banka našla partnera, o kterého se může dlouhodobě opřít.

Klient:

Sberbank, a.s.

Realizace:

2019 – 2020

Data + obchod = hra

Kreativní tým Sberbank přišel s nápadem vyvinout mobilní aplikaci, která by učinila práci bankéřů zábavnější a jednodušší. V tandemu s IT oddělením dal dohromady jak soubor funkcionalit, které aplikace bude obsahovat, tak náčrt uživatelského zážitku. To znamená: Efektivní zpracování dat v co nejkratším čase, dat pohodlně přístupných všem, kterým by se mohla hodit. Nástroj pro motivaci, vytváření žebříčků a prohlížení si statistik kolegů a poboček. A jednoduchý komunikační kanál. Potom už bylo třeba jen najít partnera pro dotažení detailů a samotný vývoj – a tímto partnerem se stal eMan.

Dashboard.

Přehled o výkonech zaměstnanců, týmů i poboček

Každý obchodník se může kdykoliv podívat, jak si vede on sám, jeho tým nebo pobočka. Stejně tak má přehled o svých kolezích i dalších týmech. Manažeři všech úrovní mohou tato data používat k dalšímu plánování.

Přehled o úspěšnosti produktů

Který produkt se prodává nejvíc? V jaké kombinaci? A jakým klientům? Informace prospěšné jak pro banku, tak pro samotné obchodníky – pěkně pohromadě.

 

Gamifikace.

World of Warcraft bankovnictví

…ne tak úplně. Ale obchodníci mohou sbírat achievementy, soutěžit o reálné ceny a stoupat v žebříčcích různých kategorií. Tuto funkci plánujeme dlouhodobě doplňovat a rozvíjet. Her totiž není nikdy dost. 🙂

Komunikace.

Když propojit, tak všechno a všechny

Aplikace má vlastní komunikační kanál, skrze který může management informovat zaměstnance o nejnovějších akcích a aktuálním dění uvnitř i vně firmy.

Temná strana síly designu

Sbercoins byla první aplikace, ve které jsme zavedli podporu dark mode – v době, kdy ještě obecně nebyl příliš rozšířený.

Z žoldáků partnerem

Původní záměr banky byl pronajmout si samostatný tým na vývoj aplikace pod vlastním vedením. V nás během spolupráce nakonec našla partnery, kteří přinášejí nové nápady a o které se může dlouhodobě opřít.

V průběhu testovacího období teamleasingu jsme se osvědčili natolik, že s námi Sberbank navázala bližší spolupráci. Vývoj probíhal agilně, ale ne podle metodiky; iterativní vývoj po sprintech ukázal, že si v rámci pravidelné komunikace umíme vyhovět. Nastavení zodpovědnosti v rámci takového řešení jsme řešili vůbec poprvé – a dopadlo to dobře. V rámci společných workshopů vznikaly konkrétní návrhy, které se následně předávaly eMan týmu ke konečnému vývoji. Jsme rádi, že se nám společnými silami povedlo pro Sberbank vytvořit tuto, v bankovním sektoru unikátní, aplikaci.

Průzkumníci nových vod SwiftUI
Celý systém jsme zpracovali při nástupu iOS 13, kdy bylo SwiftUI ještě v plenkách beta verze. Byli jsme tak jedni z prvních, kteří v tomto rozhraní něco vyvíjeli.

Řešení lehké jako obláček
…a vývoj těžký jako kámen. Sberbank trvala na použití nejnovějších technologií. Proto její analytický tým přetavil veškerá data do základu ve Firebase. Tento základ jsme následně napojili do vznikající aplikace.

EMAN EUROPE

eMan a.s.
U Pergamenky 1145/12
170 00 Praha 7
Česká republika

Zobrazit na mapě

+420 222 202 222
info@eman.cz

EMAN NORTH AMERICA

eMan Solutions LLC
The Cannon Houston
1334 Brittmoore Rd
Houston, TX 77043
United States of America
Zobrazit na mapě

+1 (346) 232 2867
hello@emanglobal.com