E-Pay by Edenred | eMan
mobilní aplikace E-pay by Edenred

E-Pay by Edenred

Edenred, lídr stravenkového byznysu v ČR, i díky námi vyvinutému mobilnímu řešení zrealizoval revoluční přechod stravenek z tradiční papírové formy na elektronické karty. Přes mobilní telefon nebo tablet vybavený technologií NFC nyní mohou platby přijímat i restaurace, které nejsou vybaveny platebními terminály. Stravenková revoluce začíná….

Realizace:

2015 – 2017

promo_grafika_edenred_new

Mobilní aplikace E-Pay by Edenred umožňuje restauracím, které nemají elektronický terminál, přijímat platby elektronickými stravenkami Ticket Restaurant Card (TRC).

Placení probíhá prostřednictvím pouhého přiložení stravenkové karty k mobilu nebo tabletu vybaveného aplikací E-Pay by Edenred. K přenosu informací mezi kartou a mobilním zařízením se využívá technologie NFC (Near Field Communication). Transakce jsou prováděny okamžitě, příslušná částka je platícímu zákazníkovi stržena z jeho stravenkového účtu.

Ticket Restaurant Card (TRC)

Elektronická stravenková karta Ticket Restaurant Card je moderní a plnohodnotnou náhradou za tradiční papírové stravenky. Jedná se o předplacené (prepaid) platební karty, které Edenred vydává ve spolupráci se společností MasterCard. Restaurace k přijímání plateb mohou využít tradiční platební terminály nebo mobilní telefon či tablet s nainstalovanou aplikaci E-Pay by Edenred.

Aplikaci E-Pay by Edenred mohou provozovatelé restaurací používat na mobilních telefonech a tabletech s operačním systémem Android (odkaz na Google Play).

Návštěvníci restaurací – zaměstnanci firem, kteří od svých zaměstnavatelů dostávají příspěvky na stravování ve formě elektronické stravenkové karty od Edenredu, mají možnost kdykoli zkontrolovat aktuální zůstatek na jejich kartě prostřednictvím aplikace TicketCard by Edenred (rovněž z naší dílny). Aplikace také slouží jako praktický nástroj pro vyhledání restaurace, ve které lze platit pomocí Ticket Restaurant Card.

Výzvy

S vývojem aplikace byla spojena celá řada výzev:

 

E-Pay by Edenred - mockup

 

Řešení

eMan vyvinul komplexní řešení na klíč, jehož jádrem je mobilní aplikace E-Pay by Edenred pro mobilní telefony a tablety s Androidem. Aplikace slouží majitelům restauračních zařízení k přijímání plateb na poskytované služby.

Součástí ekosystému spojeného s elektronickými stravenkami Ticket Restaurant Card je mobilní aplikace TicketCard by Edenred, která strávníkům slouží jako nástroj pro zjištění aktuálního zůstatku na jejich kartě a dále k vyhledání restauračních zařízení akceptujících stravenky.

Robustní .NET backendové řešení slouží pro integraci všech služeb zákazníka včetně udržování aktuálního stavu transakcí, terminálů (mobilních telefonů s aplikací E-pay by Edenred) a mnoha dalších funkcí.
E-Pay by Edenred - screenshoty

Výsledky

Edenred v červnu 2015 v Brně spustil pilotní provoz elektronických stravenek (tisková zpráva). Služba bude postupně rozšiřována do dalších regionů s plánem v několika následujících měsících zcela nahradit papírové stravenky kartami.

 

Řešení získalo titul Vítěz v soutěži IT Projekt roku 2015

IT Projekt roku 2015 Vítěz

IT Projekt roku 2015 - E-Pay by Edenred - vítěz (eMan)

Zleva: Pavel Kusý (Ředitel pro marketing a strategické propozice, Edenred CZ s.r.o.) a Lukáš Križko (Projektový manažer, eMan s.r.o.)

 

 

O Edenredu

Edenred logoEdenred, vydavatel stravenek Ticket Restaurant, je světovou jedničkou v oblasti předplacených korporátních služeb, navrhuje a dodává řešení, která zlepšují efektivitu organizací a posilují kupní sílu jednotlivců.

 

Odkaz ke stažení

google_play_icon
S výsledkem práce společnosti eMan jsme opravdu spokojení. Zjistili si naše potřeby, doplnili je o funkční nápady a výsledná řešení nám ušili přímo na míru.

Martin Bulíř

Generální ředitel
Edenred CZ s.r.o.

Sledujte nás

Kontakt

EMAN EUROPE
eMan s r.o.
U Pergamenky 1145/12
170 00 Praha 7
Czech Republic

+420 222 202 222
info@emanprague.com

EMAN NORTH AMERICA
eMan Solutions LLC.
Tower Executive Suites
19901 Southwest Fwy
Sugar Land, TX 77479

United States of America

+1 (346) 232 2867
hello@emanglobal.com