Mobilní aplikace ŠKODA OneApp | eMan
Mobilní aplikace ŠKODA OneApp thumbnail

Mobilní aplikace ŠKODA OneApp

Infotainment vašeho vozu do kapsy.

Realizace:

2016 – 2017

 

O zákazníkovi

ŠKODA AUTO a.s. je největším českým výrobcem automobilů a od roku 1991 součástí koncernu Volkswagen. Moderní vozy značky Škoda neustále přinášejí nové inovace a technologie, které přispívají ke komfortu a bezpečnosti posádky.

 

Zadání

Na počátku stála úvaha, jak do auta, které se vyrábí po dobu například pěti let, dostat nejnovější, aktualizovatelné a personalizované chytré aplikace. Odpovědí byla konektivita s mobilním telefonem. Zadáním pro nás tedy byla mobilní aplikace, která dokáže obsáhnout infotainment vozu a zrcadlit ho do displeje v autě. Současně má zpracovávat jízdní data v reálném čase a být platformou pro vývojáře třetích stran, aby pro něj kdokoli mohl navrhnout další funkci a vylepšení.

 

Výzvy

Už samotné technické řešení bylo do jisté míry oříškem, protože technologie propojení telefonu s autem, jako je Android Auto a CarPlay, jsou velmi nové. Začínali jsme prakticky na zelené louce.

Zpracování dat z vozu v reálném čase taky nebyla jednoduchá záležitost. Museli jsme optimalizovat všechny databáze a nastavit procesy tak, aby data doputovala, kam mají a byla správně interpretována.

Design byl oblastí, kde jsme problémy nečekali. Každé auto má ale trochu jinou velikost a rozlišení displeje, takže finální návrh musel být funkční pro všechny typy vozu.

A perlička na závěr. Při testování jsme narazili na to, že každé auto posílá trošku jiná data a taky trošku jiným způsobem. Následovala tak další optimalizace.

 

Řešení

Výslednou aplikaci propojíte s autem USB kabelem nebo přes Wi-Fi.

Na displeji na přístrojové desce najdete informace o své poslední jízdě, přehled rekordů, ale taky knihu jízd nebo diagnostiku auta. Po ruce je připravena nabídka míst v okolí, telefonního hovoru a předpovědi počasí, závodníci uvítají funkci zrychlení.

Doslova na dosah prstů tak máte k dispozici navigaci i veškeré informace o voze samotném. Zajímalo vás, jakou máte spotřebu paliva nebo dynamiku jízdy? Stačí se podívat. Pro ještě větší zážitek z jízdy chystáme streaming hudby.

 

Výsledek

Aplikace Škoda OneApp je určena řidičům, pro které je jízda zábavou. Které zajímá aktuální hodnota točivého momentu motoru, boční zrychlení, nebo tipy, jak mohou vylepšit svůj jízdní styl.

Vývoj komplexního řešení trval jeden a půl roku, vnesli jsme do výsledku spoustu vlastních inovací a neustále dolaďujeme a implementujeme nové funkce.

Záměr byl nastavit nový trend, něco, co bude pro všechny nové vozy samozřejmou výbavou. To se povedlo.
Zároveň jsme vytvořili platformu pro třetí strany, takže existuje obrovský potenciál pro další nezávislý rozvoj.
ŠKODA a.s. se stala první firmou v koncernu, která využila toto řešení, tedy zpracování dat v mobilním telefonu.

 

 

 

google_play_icon app_store_icon

Společnost eMan opakovaně dokazuje, že jejich agilní vývojový tým dokáže kvalitně naplňovat požadavky velké společnosti. Výzvy spojené s automobilovým průmyslem dokáží realizovat na profesionální úrovni a zároveň obohatit o inovativní i netradiční řešení.

David Žid

Project manager
ŠKODA AUTO a.s.

Sledujte nás

Kontakt

+420 222 202 222
info@eman.cz

Sídlo a hlavní kancelář:
U Pergamenky 1145/12
170 00 Praha 7

Pobočka Hradec Králové:
Šimkova 1224/2B
500 03 Hradec Králové

Pobočka Plzeň:
Teslova 1266/7
301 00 Plzeň

Pobočka Mladá Boleslav:
Palackého 267
293 01 Mladá Boleslav