Český eMan hlásí rekordní zisk a nadále posiluje svou pozici na trhu [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Pražský softwarový dům eMan zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2023 a hlásí další úspěšný rok. Obrat společnosti dosáhl stabilní úrovně necelých 255 milionů korun a zisku přes 10 milionů korun.

(VNITŘNÍ INFORMACE)

I přes srovnatelný obrat s předešlým rokem, dosáhl eMan skokového zisku. Za rok 2023 hlásí obrat ve výši 254,4 milionů korun, což je důkazem pokračujícího růstu společnosti. Provozní zisk EBITDA činil 25,7 milionů korun a hospodářský výsledek po zdanění byl 10,4 milionů korun.

„Rok 2023 byl klíčovým obdobím restrukturalizace procesů a nastavení správné strategie směřující k vyšší výkonnosti. Změny ve vedení společnosti se ukázaly jako správný krok. Byli jsme schopni snížit provozní náklady o zhruba 24 milionů korun. V obratu jsme stagnovali, ale výrazně jsme navýšili EBITDU,“ říká Jiří Horyna, spoluzakladatel a CEO společnosti.

Změny v managementu – Jiří Horyna opět CEO

V roce 2023 proběhly významné změny v managementu a nákladová restrukturalizace, které vedly ke zvýšení celkové efektivity a profitability společnosti. Do čela společnosti se vrátil předseda představenstva Jiří Horyna, který již působil na pozici CEO do roku 2021. Další akcelerace využití umělé inteligence (AI) při realizaci zakázek a napříč firemními procesy rovněž přispěla k pozitivním výsledkům.

Počet zákazníků roste. eMan nově pracuje třeba pro Českou spořitelnu nebo Ministerstvo pro místní rozvoj

Rok 2023 byl pro eMan zároveň rokem významných událostí. Společnost pokračovala v úspěšné realizaci dlouhodobých projektů pro významné klienty, jako jsou ČSOB, Volkswagen, CENDIS, E.ON, PPL, Škoda Auto nebo ABB. Došlo také k akvizici nových zákazníků, včetně Ministerstva pro místní rozvoj ČR, České spořitelny, ČSOB Slovensko, Future Life a Energo-Pro.

„Rok 2023 byl pro naši společnost obdobím významných pokroků a růstu. Úspěšně jsme realizovali řadu klíčových projektů pro naše dlouhodobé zákazníky a zároveň jsme zahájili spolupráci s novými partnery. Díky inovacím a strategickým změnám v managementu se nám podařilo zvýšit efektivitu a ziskovost společnosti. Těšíme se na další úspěšný rok 2024, kdy budeme pokračovat v rozšiřování našeho portfolia a zahajovat nové ambiciózní projekty,“ říká Horyna.

Společnost loni úspěšně nastartovala novou značku BrightVibe a intenzivně rozvíjela první projekty v rámci fondu eMan Innovations, jako jsou Zenplanto a Senfina Labs.

Ambiciózní plány na rok 2024 – vyšší obrat, posílení americké pobočky i vlastních investic

Pro rok 2024 plánuje eMan zahájit realizaci nových rozsáhlých projektů pro nové zákazníky, jako jsou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR s projektem Národního geoportálu územního plánování nebo Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR.

Společnost také v první polovině roku 2024 spustila agenturu pro outsourcing IT specialistů pod značkou eMan Alfa a bude pokračovat v rozšiřování portfolia investičního fondu eMan Innovations a posilování americké pobočky v Houstonu.

eMan předpokládá pro rok 2024 obrat ve výši 260 milionů korun. Společnost je připravena pokračovat v růstu a posilovat své pozice na trhu díky inovacím a kvalitním službám pro své klienty.

 

Tisková zpráva ke stažení (.docx, 83 kB)

Tomáš Čermák
člen představenstva, eMan a.s. & CMO

RSS