Patria Finance: evoluce v mobilním investování

Skvělá komunikace, pružný vývoj a oboustranné nadšení provázely celou naši spolupráci s přední českou investiční společností Patria Finance. Výsledkem je návrh nové mobilní aplikace pro retailové investory, kterých je v portfoliu tohoto obchodníka bezmála 45 tisíc. Jak to probíhalo a proč šlo všechno jako po másle?

Klient:

Patria Finance, a.s.

Realizace:

2021 – 2022

 

Projekt: návrh UX/UI mobilní aplikace pro retailové investory

Nápad

Na začátku roku 2021 dospěli v Patria Finance k závěru, že chtějí svou mobilní aplikaci posunout o kus dál. Nechtěli žádnou revoluci, ale citlivou evoluci stávajícího řešení. A přesně s takovým návrhem se nám podařilo vyhrát výběrové řízení. V Patrii měli celkem jasnou představu o tom, jaké funkce od své nové mobilní aplikace očekávají a jak si výsledné řešení představují. Přesto nám ale umožnili přijít s několika invencemi, které jsme v průběhu spolupráce implementovali. Díky dobré referenci z finanční skupiny ČSOB, jíž je Patria součástí věděli, že se na naše know-how mohou spolehnout.

 

„Spolupráce s eMany byla perfektní, přinášeli skvělé nápady.“

Tomáš JarošTomáš Jaroš

Ředitel Patria Finance

 

Ještě než jsme se pustili do samotného návrhu, čekala nás důkladná rešerše dostupných řešení na trhu mobilních aplikací a konzultace možných směrů, kam se v tomto projektu vydat. Jakmile jsme si projekt s klientem ideově usadili, dali jsme se do práce. Po dobu prvních čtyř týdnů jsme vyvíjeli wireframy, tedy „nákresy“, které ukazují primárně funkčnost jednotlivých modulů či obrazovek a jejich flow.

 

Realizace

Naprosto klíčovou součástí spolupráce s Patria Finance byla zpětná vazba. Agilní způsob naší práce je otevřený kontinuálnímu připomínání, revizím a úpravám, takže je možné v různých fázích projektu ovlivnit jeho části. Některé věci vás totiž samozřejmě napadnou až v momentě, kdy je vidíte na obrazovce, s čímž samozřejmě počítáme. Proto jsme si společně s klientem na konci každého týdne prošli nové návrhy, změny v těch původních a rozhodli se, jak postupovat dál. Tato interaktivní forma spolupráce pomáhá předejít různým nedorozuměním, klienta daleko více vtahuje do děje a dává mu možnost ovlivňovat věci v průběhu vývoje.

 

Paris

 

Po prvním měsíci spolupráce byl hotový prototyp aplikace včetně návrhu vizuálního konceptu.

 

 

Prototyp, který má formu černobílých wireframů, jsme vyzkoušeli na několika potenciálních uživatelích a s ohledem na jejich nápady a zpětnou vazbu jsme pokračovali dál. Následovala druhá, a tedy i finální, část spolupráce na této aplikaci. Prototyp jsme už měli, teď zbývalo připravit veškeré grafické vstupy – všechny obrazovky a elementy jsme rozpracovali do detailu, aby s nimi pak rovnou mohli pracovat vývojáři. Jednotlivé části jsme spolu s Patria Finance konzultovali už ve finálním vizuálu, který jsme připravili podle brandu stylu značky a platforem Android i iOS, takže bylo jasné, jak vše bude vypadat.

 

 

Výsledek

Na konci tohoto procesu, který trval osm týdnů, je návrh kompletní aplikace – rozkreslené obrazovky je možné vzít a rovnou předat do vývoje. Aplikace poběží na platformě iOS i Android.

 

 

Zaujal vás projekt, který jsme realizovali pro Patria Finance? Chcete si popovídat o tom, co můžeme udělat pro vás? Ozvěte se!

KONTAKTUJTE NÁS