O akcie eMan je na burze velký zájem. Rekordní počet investorů podalo objednávky již na 83 procent akcií [TISKOVÁ ZPRÁVA] | eMan

O akcie eMan je na burze velký zájem. Rekordní počet investorů podalo objednávky již na 83 procent akcií [TISKOVÁ ZPRÁVA]

Čeští vývojáři eMan mají za sebou úspěšný první týden veřejné nabídky akcií na trhu START pražské burzy. K 25. srpnu dosahuje množství objednávek 83 procent celkové emise. V knize objednávek svítí prvních 141 nákupních pokynů na celkem 756 tisíc kusů akcií v hodnotě 38,6 milionu korun. Průměrná velikost objednávky je tak zhruba 273 tisíc korun. eMan tak má našlápnuto stát se další úspěšnou emisí na trhu START určeném pro české malé a střední podniky.

Kniha objednávek na webu pražské burzy k 25.8.2020 17 hod. (aktuální stav na https://upis.pxstart.cz/#/offers)

Firma potenciálním investorům nabízí až 47procentní podíl, tj. až 914 tisíc kusů akcií. Cena se pohybuje v rozmezí 51 až 56 korun za akcii. Zájemci by si tak měli pospíšit, protože úpis akcií končí 31. srpna ve 12 hodin. Příležitost k nákupu mají i drobní investoři. Minimální investice je totiž stanovena na zhruba 25 tisíc korun.

„Velký zájem o naše akcie nás mile překvapil. Velmi rychle se blížíme k dosažení našich cílů, protože každý den evidujeme nové zájemce, kteří o naší emisi uvažují. Právě nyní je nejlepší příležitost pro menší akcionáře, kteří nedisponují velkými obnosy peněz, a rádi by své finance dobře zhodnotili,” informuje spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti eMan Jiří Horyna.

Doposud úspěšný průběh IPO těší i ředitele burzy Petra Koblice. „Velký zájem o úpis akcií společnosti eMan je důkazem toho, že technologické firmy mají na burze své jasné místo. Je jen otázkou času, kdy se objeví další podobná příležitost k zajímavé investici prostřednictvím burzy START,“ dodává Koblic.

Veškeré informace pro investory jsou dostupné na adrese: www.eman.cz/investori.

Verze ke stažení (docx., 51 kB)

Kniha objednávek na webu pražské burzy

 


UPOZORNĚNÍ PRO INVESTORY

Akcie společnosti eMan, a.s. jsou nabízeny na trhu START organizovaném Burzou cenných papírů Praha, a.s. („trh START“) na základě unijního prospektu pro růst vyhotoveného ke dni 14.8.2020 a schváleného Českou národní bankou ke dni 15.8.2020 („Prospekt“) a jeho dodatku č. 1 vyhotoveného ke dni 21.8.2020 a schváleného Českou národní bankou ke dni 22.8.2020 („Dodatek prospektu“). Prospekt byl uveřejněn zde, Dodatek prospektu byl uveřejněn zde.

Dodatek prospektu aktualizuje Prospekt ve smyslu čl. 23 Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/1129, o prospektu, který má být uveřejněn při veřejné nabídce nebo přijetí cenných papírů k obchodování na regulovaném trhu, a o zrušení směrnice 2003/71/ES a je třeba jej číst vždy společně s Prospektem (a jeho případnými dalšími dodatky).

Schválení Prospektu a Dodatku prospektu ze strany České národní banky by nemělo být chápáno jako potvrzení akcií, které jsou ze strany společnosti eMan, a.s. nabízeny na trhu START.

Potenciální investoři by se měli řádně seznámit s Prospektem a Dodatkem prospektu, nežli učiní své investiční rozhodnutí, aby plně pochopili potenciální rizika a výnosy spojené s rozhodnutím investovat do akcií společnosti eMan, a.s.

Tomáš Čermák
Tomáš Čermák
člen představenstva, eMan a.s. & CMO

EMAN EUROPE

eMan a.s.
U Pergamenky 1145/12
170 00 Praha 7
Česká republika

Zobrazit na mapě

+420 222 202 222
info@eman.cz

EMAN NORTH AMERICA

eMan Solutions LLC
The Cannon Houston
1334 Brittmoore Rd
Houston, TX 77043
United States of America
Zobrazit na mapě

+1 (346) 232 2867
hello@emanglobal.com